Kurz je určen studentům a zaměstancům Fakulty stavební VŠB-TUO.
The course is designed for students and employees of the Faculty of Civil Engineering VSB-TUO.
Kurz slouží jako ukázka základních možností 3D softwaru Blender a jeho využití při tvorbě a zpracování architektonických a jiných stavebních návrhů. Budou vysvětleny základní části Blenderu, tj. seznámení s prostředím Blenderu, jeho funkcemi a způsoby tvorby a vizualizace obsahu. Z hlediska finálních vizualizací bude ukázáno, jak využít HPC zdroje pro fotorealistický rendering, a jak k těmto zdrojům snadno přistupovat přímo z prostředí Blenderu.
Účastníci se seznámí s programem Blender. Seznámí se s možnostmi využití Blenderu v architektuře a stavitelství a s tím, jak pomocí Blenderu získat fotorealistické vizualizace.
začátečník
čeština
Petr Strakoš, Milan Jaroš
Petr Strakoš, Ph.D. pracuje jako výzkumný pracovník v národním superpočítačovém centru IT4Innovations, VŠB – Technická univerzita Ostrava. Je členem laboratoře pro výzkum infrastrukturu a vedoucím týmu vizualizací a virtuální reality. Zabývá se tématy, jako jsou vědecké vizualizace, zpracování obrazu a rendering. Dále pak využitím HPC při řešení těchto témat a aplikací témat ve spolupráci s externími partnery.
Milan Jaroš, Ph.D. pracuje jako výzkumný pracovník v národním superpočítačovém centru IT4Innovations, VŠB – Technická univerzita Ostrava. V posledních letech se zaměřuje na výzkum v oblasti HPC výpočtů na systémech s více grafickými kartami, zpracování lékařských dat a vizualizace vědeckých dat (virtuální realita, rendering, postprocesing CFD atd.).
Financováno Evropskou unií. Tento projekt získal finanční prostředky z Evropského společného podniku pro vysoce výkonné počítání a z fondů Německa, Bulharska, Rakouska, Chorvatska, Kypru, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Řecka, Maďarska, Irska, Itálie, Litvy, Lotyšska, Polska, Portugalska, Rumunska, Slovinska, Španělska, Švédska, Francie, Nizozemska, Belgie, Lucemburska, Slovenska, Norska, Turecka, Republiky Severní Makedonie, Islandu, Černé Hory a Srbska na základě grantové dohody č. 101101903. Projekt EuroCC2 získal finanční prostředky z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.
Tento kurz byl podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky prostřednictvím e-INFRA CZ (ID:90254).