November 24, 2023
ONSITE
Europe/Prague timezone

Anotace

Kurz je určen pro budoucí vývojáře, testery a uživatele prostředí CANoe v automotive se zaměřením na simulaci automobilových sběrnic. Prostředí CANoe podporuje tvorbu vlastních algoritmů virtuálních ECU a jejich simulaci, nebo analýzu dat na sběrnicích CAN, LIN, Ethernet i FlexRay.

Tento kurz poskytuje srozumitelný úvod do programovacího jazyka CAPL. Tento jazyk vám umožní vytvořit vlastní skripty použitelné v prostředí CANoe pro simulaci virtuálních ECU vozidla, nebo jeho okolí, ve vztahu ke komunikační sběrnici.

Cíle kurzu

Účastníci se naučí:

  • Pochopit syntaxi jazyka CAPL
  • Používat programovací prostředí pro CAPL v CANoe
  • Strukturovat script a zápis událostí
  • Přistupovat k proměnným v CANoe
  • Přistupovat k databázi
  • Tipy pro programování v CAPL

Úroveň

začátečníci

Jazyk

Čeština

Požadavky

Pro tento kurz nejsou požadavky specifikovány. Kurz je zaměřen na základy programování v CAPL (povědomí o C-based programovacích jazycích jsou výhodou).

Lektoři

Tomáš Mrověc, Ph.D., Petr Krupa

Tomáš Mrověc, Ph.D. – zkušený lektor, vědec a pedagog s 8 letou zkušeností s vyučováním na univerzitě. Získal titul Ph.D. v oblasti automobilové elektroniky na VŠB - Technické univerzitě Ostrava. V rámci výzkumu se specializuje na simulování, modelování a testování automobilových elektronických systémů a vývoji embeded software pro aplikace v automobilovém průmyslu. Podílí se na mnoha komerčních projektech vývoje embeded softwaru pro automobilové aplikace (ADAS, HiL testovací systémy, vývoj simulačních modelů a další). V rámci výuky má na starosti předměty (jako je Modelování a simulace automobilových systémů nebo Měření a testování automobilových systémů), které jsou součástí studijního programu Automobilové elektronické systémy na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Petr Krupa – lektor, výzkumný pracovník a interní doktorand na VŠB – Technické univerzitě Ostrava. V rámci výzkumu se zaměřuje na simulaci a testování elektronických systémů v automobilovém průmyslu. Vyučuje odborné předměty (jako jsou praktická cvičení předmětů Modelování a simulace  automobilových systémů a Měření a testování automobilových systémů) programu Automobilové elektronické systémy na VŠB – Technické univerzitě Ostrava, Fakultě elektrotechniky a informatiky.

Cena

Cena v plné výši za 1 účastníka: 10 000 CZK

Dotovaná cena: 1 500 CZK

Informace o slevě a storno podmínky

 

Registrace

 

Starts
Ends
Europe/Prague
ONSITE
CPI TL3, místnost TL 118
Go to map
Registration
Registration for this event is currently open.