Anotace

Kurz slouží jako ukázka základních možností 3D softwaru Blender a jeho využití při tvorbě a zpracování architektonických a jiných stavebních návrhů. Budou vysvětleny základní části Blenderu, tj. seznámení s prostředím Blenderu, jeho funkcemi a způsoby tvorby a vizualizace obsahu. Z hlediska finálních vizualizací bude ukázáno, jak využít HPC zdroje pro fotorealistický rendering, a jak k těmto zdrojům snadno přistupovat přímo z prostředí Blenderu.

Přínos pro účastníky

Účastníci se seznámí s programem Blender. Seznámí se s možnostmi využití Blenderu v architektuře a stavitelství a s tím, jak pomocí Blenderu získat fotorealistické vizualizace.

Úroveň

začátečník

Jazyk

čeština

Požadavky

žádné

Lektoři

Markéta Faltýnková je studentkou doktorského studia na VŠB – Technická univerzita Ostrava a pracuje jako výzkumný asistent v národním superpočítačovém centru IT4Innovations, VŠB – Technická univerzita Ostrava. Je součástí výzkumného týmu zaměřeného na vizualizaci a virtuální realitu. V současnosti se zabývá tématem vysoce kvalitních vizualizací rozsáhlých vědeckých simulací.

Khyati Sethia, která v roce 2019 získala titul M.S. v oboru datové vědy na University of Salford, v současné době pracuje jako výzkumná pracovnice v laboratoři pro výzkum infrastruktury v rámci  IT4Innovations Národního superpočítačového centra. Program Blender původně začlenila do svých pracovních postupů při vývoji projektu zaměřeného na vytvoření vlakového simulátoru pro detekci překážek. Blender rovněž využívá pro různé tvůrčí projekty zahrnující tvorbu 3D modelů a vizualizaci. Kromě toho uplatňuje možnosti programu Blender v oblasti strojového učení, zejména v rámci výzkumných oblastí, jako je lékařské zobrazování a zpracování obrazu.

Cena

Základní verze: Účast na školení - ZDARMA

Rozšířená verze: Pro zájemce o hlubší vhled do problematiky jsme připravili rovněž možnost získané znalosti vyzkoušet v praxi na HPC prostředcích s pomocí odborníka na dané téma. V rámci placené verze vám tudíž nabízíme:

  • výpočetní prostředky v rozsahu 100 node hours na spupepočítačích IT4Innovations národního superpočítačového centra,
  • 3 hodiny individuálních konzultací s odborníky na využití softwaru Blender, které mohou dle vašich preferencí probíhat on-line nebo v prostorách IT4Innovations. Termíny konzultací si domluvíte individuálně.

 

Cena rozšířené verze v plné výši za 1 účastníka: 10 000 CZK

Dotovaná cena u rozšířené verze: 1 500 CZK  (viz informace o slevě a storno podmínky)

V případě, že máte zájem o rozšířenou verzi, nezapomeňte ji vybrat v rámci registrace.

Informace o slevě a storno podmínky

Registrace

 

Starts
Ends
Europe/Prague
ONSITE
IT4Innovations, 207
Go to map