19 April 2018
VŠB - Technical University Ostrava, IT4Innovations building
Europe/Prague timezone

Anotace

Kurz pokračuje v tradici tutoriálů z oblasti GPGPU, tj. výpočtů na grafických kartách, které lektor vede na IT4Innovations od začátku roku 2014.

V první části  budou porovnány moderní procesorové a akcelerátorové architektury (včetně těch, které jsou dostupné na IT4Innovations) a bude diskutována jejich vhodnost pro různé typy aplikací. V druhé části kurzu budou podrobněji popsány modely jejich (paralelního) programování a aplikační  rozhraní pro programování aplikací (API) jako OpenMP, OpenACC, CUDA či OpenCL. Následně bude diskutovány novinky a trendy v této oblasti.

Úroveň

Střední

Jazyk

Čeština

Cíl kurzu (přínos pro posluchače)

Posluchač získá aktuální přehled o moderních procesorech a akcelerátorech a jejich programování, zejména pak o GPU. M.j. aby byl s to posoudit, která z architektur a které API jsou vhodné pro jeho výpočetní problém jak z hlediska výkonnosti, použitelnosti a udržitelnosti. 

O lektorovi

Ivan Šimeček je docentem na Fakulte informačních technologií (FIT) ČVUT, k jehož hlavním odborným zájmům patří návrh efektivní implementace algoritmů v závislosti na cílové architektuře a související datové struktury ve více/mnoho-vláknovém prostředí. Má dlouhodobé zkušenosti s různými typy akcelerátorů, hlavně s procesory grafických karet (GPU). Je výkonným managerem "GPU Education Center" (dříve "CUDA Teaching Centre”) při FIT ČVUT.

Starts
Ends
Europe/Prague
VŠB - Technical University Ostrava, IT4Innovations building
207
Studentská 6231/1B 708 33 Ostrava–Poruba Czech Republic

Praktické informace

Prerekvizity

Základní znalost C/C++. Vlastní notebook pro cvičení.

Kapacita a poplatky

Kapacita kurzu je 30 míst. Kurz je pro účastníky bezplatný.